Festival

“Zincire Vurulmuş Ppometeheus” Kısa Performanslar Festivali’nde

İBB ŞEHİR TİYATROLARI “ZİNCİRE VURULMUŞ PROMETHEUS” TİRADIYLA ULUSLARARASI ONLİNE KISA PERFORMANSLAR FESTİVALİ’NDE

Sarıyer Belediye Tiyatrosu ve Maltepe Belediye Tiyatrosu, pandemi sürecinin olumsuz etkilerini azaltmak için uluslararası online bir festival gerçekleştiriyor. Festival dünya halklarının bu zor zamanları, sanatın çarpıcı ve düşündürücü gücüyle atlatmasını hedeflerken halkların yalnız olmadıklarını hissettirmeyi amaçlıyor.

Kısa performansların içinde ülkelerin kendi tiyatro gruplarının 50 ayrı performansı bulunuyor. Festivale 12 ülke, 28 şehir katılıyor. Almanya, Azerbaycan, Fransa, Gürcistan, İtalya, Kazakistan, KKTC, Romanya ve Ukrayna gruplarının da kısa performansları bulunacak. Türkiye’den festivale Adana, Amasya, Ankara, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Giresun, İstanbul, İzmir, Karabük, Kocaeli ve Samsun illerinden ödenekli ve özel tiyatrolar katılıyor.

İBB Şehir Tiyatroları festivale Aiskhylos’un yazdığı Azra Erhat ve Sabahattin Eyüpoğlu’nun çevirdiği Zincire Vurulmuş Prometheus adlı oyundan bir tiratla katkıda bulunuyor. Emre Koyuncuoğlu’nun yönettiği Levent Üzümcü’nün rol aldığı Zincire Vurulmuş Prometheus, 25 Nisan 2021 tarihinden itibaren Sarıyer TV Youtube, Maltepe Belediyesi Youtube ve İBB Şehir Tiyatroları Youtube kanallarından izlenebilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı