Kitap

Yusuf Dündar’dan Yeni Oyun

Oyun yazarı Yusuf Dündar’ın “Günışığına Mektup” adlı yeni oyunu raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren genç yazarın bu oyunu Dramatik Yayınları tarafından okurlarıyla buluşturulacak.

Tanıtım Bülteni

Her edebî eser doğup büyüdüğü toplumdan çeşitli ölçüde izler taşır, tıpkı yazarı gibi. Ne kadar zengin ön yaşantıların ürünü olursa olsun kelimelere yön veren, onları bir araya getiren yazar psikolojisi, içinde bulunduğu toplumun koşullarıyla sıkıca ilintilidir ne de olsa.

Fakat yazar, yapaylığını fark edip tüm sınırları kaldırmışsa yaratım dünyasında ve yaşadığı yeri coğrafyasına mahkûm etmeyip evren olarak görebilmişse, tüm insanlığa hitap eden yapıtların kapısına dayanmış demektir kalemi.

Oyunlarında yerel olana evrensel bir perspektifle yaklaşarak okurlara (seyircilere) yepyeni ufuklar açan Yusuf Dündar, “Günışığına Mektup”ta da güçlü ve etkili bir dramatik yapı içerisinde soruyor: “Suç nedir? Peki ya ceza? Hem ne anlama geliyor şu ‘Adalet! Adalet!’ dedikleri? Mutlak olanı var mıdır yoksa kişiden kişiye değişir mi?”

Yanıtlar herkesin kendi terazisinde.

Kitabı, seçkin kitabevlerinden veya internet üzerinden temin edebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı