Festival

ULUSLARARASI ANKARA TİYATRO FESTİVALİ

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf- TAKSAV tarafından düzenlenen 24. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali ( 22 Kasım - 02 Aralık 2019) başvuruları başladı.

Festivalin Adı:  Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali 
 
Tarihi: Her yıl Kasım sonu Aralık başı arasında yapılmaktadır. – 10 gün
 
Düzenleyen: TAKSAV – Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakfı
 
Hakkında: 
Yeni anlayışlar, çağdaş düşünceler topluma en güçlü ve kalıcı biçimde sanat yoluyla ulaşmaktadır. Şenlikler, festivaller yüzyıllardır toplumun çeşitli kesimlerini bir araya getiren yaşam, paylaşım ve dayanışma alanları olmuştur. 
 
Her türden kültürel ve sanatsal etkinliğin bir arada ve iç içe yaşandığı, herkesin kaygısızca katılıp izleyebildiği, hayatın kendisinin yaşandığı, yaratıcı-üretici özelliklerin geliştirildiği festivaller, gerek ulusal gerekse uluslararası toplumsal ilişkiler açısından büyük önem taşımaktadır.
 
Ülkemizin ve coğrafyamızın içinde bulunduğu koşullar bugün daha çok dayanışmaya, bir araya gelmeye ve sıcacık kucaklaşmaya ihtiyaç duymaktadır. 
 
Toplumlarla sanat arasındaki bağın kopukluğu çağdaş, yaşanılabilir bir dünyaya yönelik beklentileri boşa çıkarıcı gelişmelere yol açmakta, yaratıcı, özgür düşüncenin gelişmesini engellemektedir. Bu kopukluğun yaşanmaması için özellikle sivil toplum kurumlarının sanata destek vermeleri, bu tür organizasyonları desteklemeleri gerekmektedir.
 
Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf- TAKSAV tarafından düzenlenen 24. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali ( 22 Kasım – 02 Aralık 2019) başvuruları başladı.
 
* Son başvuru tarihi 15 Eylül 2019 
 
Sosyal Medya: 
 
Facebook –>
 
Twitter–>
 
Web Sitesi: http://www.ankaratiyatrofestivali.org/
 
 
e-postası: bilgi@ankaratiyatrofestivali.org
 
İletişim: 
Atatürk Bulvarı 127 NO Kat:10 
Selcan İş Hanı Çankaya/Ankara 
0(312) 419 83 98, 0554 350 77 85
 
Haber Linkleri: 
 
 22. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali 2017 –>
 
21. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali 2016 –>
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı