Festival

“Türkiye’de Çağdaş Tiyatro” Paneli Online Olarak Seyirciyle Buluşuyor!

2019 yılı Kasım ayında düzenlenen Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali'nin sekizinci yılında, 23. İstanbul Tiyatro Festivali ortaklığıyla, Arter'de gerçekleşen

Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali 8 ve 23. İstanbul Tiyatro Festivali Ortaklığıyla Düzenlenen “Türkiye’de Çağdaş Tiyatro” Paneli Online Olarak Seyirciyle Buluşuyor!

2019 yılı Kasım ayında düzenlenen Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali’nin sekizinci yılında, 23. İstanbul Tiyatro Festivali ortaklığıyla, Arter’de gerçekleşen “Türkiye’de Çağdaş Tiyatro” Panellerinin ilk oturumu online olarak seyirciyle buluşuyor.

30 Mayıs Cumartesi günü 20.30’da GalataPerform VeDST YouTube kanalından yayınlanacak panel aynı zamanda Spotify’dan podcast olarak da dinlenebilecek.

Yayınlanan bu oturumda konuşmacılar, 1990’lardan başlayarak Türkiye Tiyatrosu üzerine teorik tespitlerde bulunuyorlar. Türkiye Tiyatrosu 1990, 2000 ve 2010 olarak üç dönemde inceleniyor, on yıllık dönemlerde kesintiye uğrayan ya da dönüşen yaklaşımların izleri sürülüyor. Bu seansın temel izleği, dönemsel tiyatro yapma biçimlerinin yanında öne çıkan “oyun yazarlığı” biçimleri üzerinde konumlanıyor.
 

Panel Programı:
Batılı Avangartlar ya da Türkiyeli Başıbozuklar: Çağdaş Tiyatronun Kaynağı Üzerine Düşünmek
Konuşmacı: Dr. Ferdi Çetin
 

90’lar Türkiye Tiyatrosunda Arayışlar
Konuşmacı: Doç. Dr. M. Melih Korukçu
 

Türk Tiyatrosunda Bir Geçiş Dönemi: 2000’ler
Konuşmacı: Doç. Dr. Selen Korad Birkiye
 

2010’dan Sonra, 2020’den Önce
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Özlem Hemiş
 

Çağdaş Oyun Yazarlığımızı Bellek Kavramı Üzerinden Düşünmek
Konuşmacı: Arş. Gör. Ozan Ömer Akgül

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı