Kültür Sanat

İzmir’den Londra’ya Sanat Köprüsü Artlens

İzmir'in önemli sanat atölyelerinden olan ve 2009 yılından beri faaliyet gösteren Artlens Görsel Kültür Atölyesi 2019 yılında Londra'da açtığı şubesinde de sanatsal eğitim, söyleşi ve panellere başladı.

Londra’nın sanatsal ortamından ilham alıp, kendi zenginlikleri ile harmanlayıp güzel sanatların her dalında faaliyet göstermeyi hedeflediklerini söyleyen kurucu Nilay işlek, bunun için, farklı sanat dallarından birçok sanatçı ile bir araya geldiklerini ve Londra- Hackney Wick’teki atölyelerinde ücretli/ücretsiz etkinlikler düzenleyip, deneyim ve fikirleri paylaştıkları bir atmosfer yarattıklarını dile getirdi.

Bu etkinliklerden biri olan “Londra’da Sanatçı Olmak” panel serisi ile Londra’da yaşayan sanatçılar ile her ay belli bir sanat dalı üzerine yapılan söyleşiler. Bu ay “Sinema” sanatı üzerine olan panelde Yönetmen Suat Eroğlu, senarist Aziz Kedi, Gemide, Behzat Ç., Barda, Kurtlar Vadisi gibi kült filmlere sanat yönetmenliği yapan Yavuz Fazlıoğlu ve Yılanları Öcü dizisindeki rolüyle dikkatleri üzerine çeken, bu yıl Cinayet Süsü, Feride gibi sinema filmlerinde yer alan dizi ve sinema oyuncusu Aycan Koptur konuk oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı