Kültür Sanat

Hedda Gabler’ın galasına ünlü akını

Başrolünde Demet Evgar'ın yer aldığı, Ekim ayında premier yapan Tiyatro Pangar tarafından sahnelenen Henrik Ibsen'in ünlü oyunu 'Hedda Gabler' 8 Şubat Cumartesi gecesi Zorlu PSM’de galasını yaptı.

Tiyatro Pangar’ın sahnelediği ‘Hedda Gabler’ prömiyerini yaptığı ekimden bu yana farklı sahnelerde izleyici ile buluşmuştu. Norveçli yazar Henrik Ibsen’in yazdığı, Patrick Marber’ın uyarladığı bu tiyatro klasiği; Beliz Güçbilmez’in çevirisi, Mehmet Birkiye’nin rejisi ve güçlü oyuncu kadrosu ile sezonun iddialı yapımları arasında yer alıyor.

“Can sıkıntısının tragedyası” olarak tanımlanan, modern döneme damgasını vurmuş ve dünya çapında ses getirmiş bir metin olma özelliğini taşıyan ‘Hedda Gabler’, ülkemizde ilk kez bir özel tiyatro tarafından sahneleniyor. Oyun, bir kadın anti-kahramanın gözünden insanın modern dünyadaki yaşam amacını ve bu amacın varlığını sorgulatıyor.

Oyunun bu akşamki galasını izlemeye gelenler arasında;  Sıla– Hazer Amani, Oya Başar, Barış Falay-Esra Ronabay, Songül Öden, Kenan Ece, Canan Ergüder, Derya Karataş , Haki Biçici , Çağla Demir, Öner Erkan, Selen Uçer, Begüm Birgören, Özgün Çoban, Ceren Akdağ,  gibi isimler vardı. Demet Evgar ve arkadaşlarını yalnız bırakmayan kalabalık oyuncu topluluğunun yanısıra birçok tiyatrosever de oyunu izledi.

“Can sıkıntısının tragedyası” olarak tanımlanan oyun hızını kesmeden önümüzdeki aylarda da izleyici ile buluşmaya devam edecek

Sırasıyla Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi’nde, Caddebostan Kültür Merkezi (CKM) , Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi ve Zorlu PSM’de izleyici ile buluşmaya devam edecek.

Oyunun başrolünde Demet Evgar var. Kadroda yer alan diğer isimler ise şöyle: Tuğrul Tülek, Yeşim Koçak, Tolga Çiftçi, Osman Karakoç, Nazan Diper ve Merve Satılan.

Şubat ve Mart ayı oyunları

25 Şubat 2020  Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi.

1 Mart  2020 Caddebostan Kültür Merkezi (CKM)

10 Mart 2020 Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi

29 Mart 202 Zorlu PSM

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı