Kitap

Genç Yazar Leman Nazlıcan Kiraz’ın Kitabı

Kitabın yazarı Leman Nazlıcan Kiraz ile küçük bir röportaj gerçekleştirdik.

 Kendinizi biraz tanıtır mısınız?

Ben Leman Nazlıcan Kiraz. Kendimi bildim bileli yazıyorum. Çocukluktan beri en büyük tutkum yazmak oldu hep. Ne zaman başım sıkışsa, canım sıkılsa, üzülsem, çok sevinsem, kendimi yalnız hissetsem ya da yalnız kalmak istesem yazdım hep. Sanırım bu yüzdendir ki üniversitede de İngiliz Dili ve Edebiyatı okudum ve hep edebiyatın bir köşesinde barınma ihtiyacı hissettim. Şuanda hale hazırda devam ettirdiğim bir yüksek lisans programım var ve alanımla kalemimi nasıl birleştirebilirim bunun peşindeyim. En önemlisi de en büyük hayalini gerçekleştirmiş bir ‘‘yazar’’ım.

Ne zamandan beri yazıyorsunuz ve kitap çıkarma fikri nereden geldi?

Dediğim gibi, ben oldum olası yazmışımdır. İlkokul 2. Sınıftan kalan defterlerim bile duruyor hala kendi kendime yazıp bir şeyler karaladığım. Bana diretilen hiç bir şey bana cazip gelmedi hiç bir zaman. Dolayısıyla kitap fikri de dayatma bir fikir olarak değildi aklımda. Aslında uzun zamandır yazdığım yazılarımın derlemesi oldu bu kitap diyebilirim bu yüzden.

Okurlar neden sizin kitabınızı seçmeli ya da okumalı peki?

Benim hayatımda çok önem verdiğim bazı kavramlar ve kilitler vardır. Bunlardan biri ve en önemlisi de samimiyettir. Sözlerin samimiyeti, duyguların samimiyeti, hatta bakışların bile içerdiği anlamların bir anlamı ve samimiyeti olmalı. Benim kitabım da çok gerçek bir kitap bu yüzden. Çok samimi. Çünkü içi yaşanmışlık dolu. Kitabımın içerisi uykusuz geceler dolu, kırgınlıklarla dolu, hayal kırıklıklarıyla ve hatta her şeye rağmen umutlarla dolu aşka yönelik. Yaşadığı tüm kırgınlıklara rağmen vazgeçmemiş bir hayalperestin gerçek aşk arayışı da diyebiliriz. Eminim herkes kendinden en az birer parça bulacaktır. Samimiyeti hissedeceksiniz.

Kitabınızın adı ‘‘Benim aşktan anladığım’’. Bize aşkı kısaca özetler misiniz desek, nasıl özetlerdiniz?

Benim için aşk hiç vazgeçemeyiştir öncelikle. Ne yaşanırsa yaşansın, ne kadar bitmiş ve arkada bırakılmış olursa olsun ona kıymet vermektir. Çoğu zaman aldığın yaralara bile şükretmek ve hissettiğin her şeyi sonuna kadar en yoğun haliyle hissedebilmektir. Üzerine o kadar çok şey yazmışken, aşktan çok kısa bahsetmek beni zorluyor. Özetlemesi çok, yaşaması keyifli bir ruh halidir aşk.

istekleri idealleri olan genç yazar arkadaşımıza newsanat olarak başarılar diliyor ve her zaman destekçisi olduğumuzu bilmesini istiyoruz.

instagram: @newsanatcom

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı