Festival

Evde Tiyatro Festivali

Metin Güler’in koordinatörlüğünde Tiyatro Ofisi tarafından gerçekleşecek festival “Evde Festival Var!” mottosuyla geliyor.

Çağın felaketi, bizi sanatımızın olmazsa olmazından, insandan uzakta sanat yapmaya zorunlu bıraktı. Ama biz yine de yan yana gelmenin yollarını zorluyoruz; aramızda bir cam uzaklığı, yürek yakınlığı ile… Hastalığa, yoksulluğa, acıya, ruhumuza bir zaman diliminde de olsa merhem olsun diye; İnadına EVDE TİYATRO FESTİVALİ…

Metin Güler’in koordinatörlüğünde Tiyatro Ofisi tarafından gerçekleşecek festival “Evde Festival Var!” mottosuyla geliyor.

 İnstagram canlı yayınlarıyla gerçekleşecek festivalde; söyleşiler, atölyeler, performanslar, tirat okumaları, gölge tiyatrosu, çocuklar için  atölyeler, yoga, dans, şiir ve müzik olacak. Birbirinden değerli isimlerin, hocaların, oyuncuların, şairlerin, müzisyenlerin olacağı festivalde ayrıca sürpriz usta isimlerde yer alacak.

Festivalin programında etkinliğin saati ve hangi hesaplarda yayınlanacağı paylaşılacak. Böylelikle izleyiciler akışı kolaylıkla takip edebilecek. Özellikle atölyeler gibi bazı etkinlikler sonrasında konuklar canlı yayına bağlanarak sorularına cevaplar da bulabilecek. Performanslar sonrasında performans ile ilgili sohbetler edilebilecek. Söyleşiler moderatörler eşliğinde olacak.

Sanata olan tutkumuzu ifade etsin diye festivalin teması kırmızı olacak. Bu gerek arka fonlarda, gerek aksesuarlar, gerekse de giysilerde kullanılacak. Kırmızı üstüne farklı dokularla eklenmiş masklar ise festivalin afişini simgeleyecek. Özellikler moderatörlerin görsellerinde kullanacağı bu materyaller festivalin görselliğini ve de mekan ortaklaşmasını sağlayacak. Böylelikle sanatçı her koşulda estetik kaygısını hayata sunmuş olacak…

24/26 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleşecek. Üç gün sürecek festivalde gün içinde çok sayıda etkinlik canlı olarak izleyici ile buluşacak.

Metin Güler şöyle konuştu. “Elbette tiyatronun insan dokusuna olan zaruretini biliyoruz. Ama hayatın bütün ezberi bozduğu bir dönemde bizlerin mesleki ezberleri koşulların getirisiyle revize etmemiz kaçınılmaz. En azından kendi ruh sağlığımız ve yan yanalığımız için. Çünkü hiç bilmediğimiz zamanlar yaşıyoruz ve her birimiz bu zamanlarda soluk alacak pencereler açıyoruz.  O pencerelerde tanıdığımız birini görmek bile, yeniden yollarda olmak kadar gerçek. Adı elbette başka olabilirdi. O adın içeriğini ve gerçek festivalleri iyi bilenlerdeniz. O nedenle festivalin birleştiren gücüne en çok inananlardanız. Şu anda birlikte olmamızın ve sanatımızı konuşmamızın yolu buysa, o yolu birlikte yürümekten mutlu olacağım.Unutmamak için güzel şeyleri… Ve bir şekilde özlediğin insanlarla aynı zaman diliminde, aynı yere baktığını hissetmek için…”

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı