Biyografi

Ceyhun Fersoy Oyuncu kimdir?

Ceyhun Fersoy, Türk oyuncu, tiyatro yönetmeni ve yazarıdır. 1974 yılında İstanbul’da doğan Fersoy, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra oyunculuk ve tiyatro eğitimi almaya karar vermiştir.

1999 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Fersoy, daha sonra İstanbul Şehir Tiyatroları’nda görev almış ve birçok önemli oyunda rol almıştır. “Azizname”, “Küçük Nasrettin”, “Şeyh Bedreddin”, “Kırmızı Şapkalı Kadın” gibi oyunlarda başarılı performanslar sergilemiştir.

Ayrıca tiyatro yönetmenliği ve yazarlık da yapmaktadır. “Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım”, “Ağır Roman Yeni Dünya”, “Ben Anadolu”, “Kara Kutu” gibi oyunların yönetmenliğini yapmıştır. “Kara Kutu” oyunuyla Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Yerli Oyun Yazarı” ödülünü kazanmıştır.

Ayrıca sinema ve dizi oyunculuğu da yapmaktadır. “Dedemin İnsanları”, “Arka Sokaklar”, “Gönül İşleri”, “Diriliş Ertuğrul” gibi yapımlarda yer almıştır.

Ceyhun Fersoy, Türk tiyatro dünyasının sevilen ve saygın isimlerinden biridir. Başarılı oyunculuğu, yönetmenliği ve yazarlığı ile tiyatro dünyasına önemli katkılarda bulunmuştur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı