Festival

Berlin Tiyatro Festivali Açık Çağrı

Bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan Berlin Tiyatro Festivali 2016'dan beri düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

Berlin’de faaliyet gösteren Theater28 tarafından organize edilen Tiyatro Festivali’nde Türkiye’nin en önemli tiyatrolarından çeşitli seçkiler sunuldu.

Ortak yapımlara da yer verilen festivalde her yıl tiyatro oyunlarının yanı sıra film gösterimlerine, atölyelere ve söyleşilere yer veriliyor. 

Berlin’in çok kültürlü yapısına uygun bir şekilde oyunlar üst yazı ile seyirciyle buluşuyor. Türkiye’den gelen oyunların uluslararası platforma çıkması hedeflenirken, yerel izleyicinin de uluslarası yapımlarla karşılaşması isteniyor. 

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan “Berlin Tiyatro Festivali”ne başvuru ile oyunlar kabul ediliyor. 

Festival için Son Başvuru Tarihi 10 Ocak 2020’dur.

* Başvuru Formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve istenen belgeler eksiksiz yüklenmelidir. 

* Tüm ekip sayısının (oyuncu, yönetmen, teknik personel, şoför vb…) 8 kişiyi geçmemesi gerekir. Bu sayının üzerine çıkan taleplerde ekipler fazla kişilerin konaklama ve ulaşım giderlerini kendisi karşılamayı kabul eder. 

* Tek kişilik oyunlar dahil; bağımsız veya kurum tiyatroları, bağımsız sanatçılar, topluluklar oyunlarıyla festivale başvurabilirler.

* Oyunlar, festival mekanı olan Theater28  sahnesinde sahnelenecektir.

* Festival dahilinde yer alacak olan oyunlar net gişe gelirinin %50’sini alacaktır. 

* Almanya’ya giriş için gerekli vizelerin sorumlululuğu katılacak olan ekiplere aittir. Vizelerin temini için gerekli davet yazıları festival tarafından sağlanacak olup vize masrafları katılımcı ekibe aittir.

* Konaklama veya ulaşım giderleri festival tarafından karşılanmaktadır. 

 

*Başvuru tarihi geçtikten sonra başvurular kabul edilmez. E-Posta veya diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir. 

İlginiz için teşekkürler. 

Online Başvuru–>

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı